Programovanie Digilent Nexys 2 z Linuxu

A

AndyR71

Guest
Nedávno som kúpil Digilent Nexys 2 dosky a po niekoľkých dňoch výskumu dostal do bodu, kedy som úspešne program je cez USB z Linux hosť bez použitia samostatného (a drahé!) JTAG rozhrania.Google mi povedal, že ešte pred tým, než som kúpil palubu, že sa jedná o veľmi časté požiadavky, zdá sa, že nejsem jediný záujem linux-hostení FPGA rozvoja.Kúsky, ktoré by túto prácu boli všetci tam šťastne (pozri README v download nižšie podrobnosti - reťazec zodpovednosť tu je dlhý), to prostě vzal prácu zhromaždiť je správne.

Pre záujemcov, jsem psal rýchlo perl skript pre automatizáciu procesov,
ktoré sú k dispozícii na adrese: http://plausible.org/andy/nexys2prog.tar.gz

To zábaly na multi-krok bordel (zariadenia detekcie / konfigurácia, SVF generácie a JTAG download) v čo najväčšom rozsahu,
čo je najdôležitejšie, ktoré robí USB zbernice výčtu a dynamicky preprogramovanie na Nexys 2 s usb_jtag patched firmware kvapka v skripte samotného.Užívateľ iba špecifikuje Xilinx Bitstream súbor ako jediný argument.

Inštalácia je jednoduchá, ako som to stihol, vyžadujúce iba Xilinx ISE, dva binárne balíčky (fxload a libftdi - k dispozícii cez apt-get v Ubuntu neohrození) a jeden zdroj inštalácie (UrJTAG - len jednoduché ". / Configure; make; make install "sa bude robiť).

Snad to pomôže iným newbies s krivkou učenia.Dajte mi vedieť, keď niečo nefunguje, alebo ak sú otázky.

 
Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy w internecie. Nie tylko w ramach przyjemności i spędzania wolnego czasu, ale także obowiązków związanych z pracą zawodową - coraz więcej osób nie jest w stanie wyobrazić sobie wypełniania swoich codziennych obowiązków bez dostępu do komputera, smartfona, a przede wszystkim Internetu. Jakie zagrożenia się z tym wiążą? Na co należy uważać, czego nie robić i jakie środki przedsięwziąć?

Read more...
 
Čo sa stalo?Pamätám si, že leták hovorí používateľ môže program FPGA / PROM pomocou Windows cez USB port na doske pomocou Digilent softvéru?To funguje?Bráni vám skript naprogramovaný to isté ako v Linuxe Digilent softvéru vo Windows?

 
kel8157 Napísal:

[...] Listu hovorí používateľ môže program FPGA / PROM pomocou Windows platforme [...] Má skript [...] to isté v Linuxe
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top