FIR filtra v prostredí Matlab

D

dav_mt

Guest
Len som navrhol FIR filter v Matlab, a videl, že impulzný odozvy.Získal som low-pass filtra.Až do súčasnosti neboli hlásené žiadne problémy.Čítal som cut-off frekvencia (0.144cycles/sample) a mal 2 null frekvencie u 0.325cycles/sample a 0.5cycles/sample.

Potom som zadaných diskrétnych sínusový blok (sa vzorkovacia frekvenciou 12kHz =) namiesto impulzu a po vyskúšaní viacerých frekvencií, zisk a fázy bol pozorovaný od matlab rozsah a frekvencia a fázové spektrum boli vykreslené.Upozorňujeme, že pre čítanie a získať fáze blokuje aj použité filter rekonštruovať môj signál a majú čitateľný zosilnenie a fázové hodnoty (vstupné vs výstup)

Ja som thesame postup na vzorkovacej frekvencii 20 kHz, ale v fs = 12kHz prípad som našiel odpoveď je veľmi podobný ako impulzný odozvy sa samozrejme líši odrezať frekvencie (12k * 0.144cycles/sample) a ťažký útlm null na frekvenciách rovnako ako v prípade vstupný impulz.Avšak som nepozoroval žiadne útlm v fs = 20 kHz na null frequncies.Robím chybu, Matlab, alebo je tam teoretické vysvetlenie pre tento rozdiel?

Pochopiteľne v oboch prípadoch dva low-pass filtre, ktorých boli pozorované cut-off záviselo na fs, pomocou f0/fs = k / N = f (cykly / vzorka)

 
Nowe przepisy Unii Europejskiej w zakresie ochrony danych osobowych wprowadzają jeden spójny zestaw wymagań dla wszystkich podmiotów będących w posiadaniu danych osobowych obywateli UE.

Read more...
 
pocínovat u poslať mne ur matlab kód.
môj e-mail chaitubek (at) yahoo.co.in
thank u, ..plz ..naliehavo

 
oh já zabudli spomenúť systém je implementovaný v prostredí Simulink a získané parametre sú vykreslené pomocou Matlab, a uvedenie na moju otázku v jednoduchší spôsob,

Aký je rozdiel medzi vkladanie sínusový odber vzoriek u 12k a 20k, pri vstupe FIR low-pass filter (na rozdiel od vyššieho cut-off a null frekvencie)?

 
Myslím, že zvýšením vzorkovacia frekvencia máme lepšie rozlíšenie signálu v rozsahu v Simulinku.

Pozdravy

Robin

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top