Spice 3

E

EPP

Guest
Aký je rozdiel medzi 3 a Spice PSpice 9.1 študent?Mám na mysli, keď si popis Spice 3 je možné robiť rovnakú prácu lepšie v PSpice 9.1, alebo je to rovnaké?

 
PSpice = spice3
PSpice model nemožno použiť pre spice3.
PSpice mať lepší ľad rozhrania a jednoduché použitie.

 
Ok dej mi popísať, čo já vím;

Spice je univerzitnú projekt začal viac ako 20 rokmi univerzite California v Berkeley.Bola určená na riešenie niektorých čiastkových analýz len na začiatku, ale afterwords, že čoraz viac sofistikovaný ...konečnej verzii je 3f pokiaľ viem.Skontrolujte http://bwrc.eecs.berkeley.edu/Classes/IcBook/SPICE/ pre viac informatuion.V PSpice na druhej strane bola vyvinutá v microsite korporácie a všeobecne bolo korenie 3 s extra schematickom zachytávania nástroj.Microsite mať dobré vlnovú zobrazovanie Nástroj tiež (to calles sondy).O 4 roky však OrCAD koupil microsite a PSpice štát ich produktu.2 rokmi kúpil Cadance OrCAD ale keapt sa OrCAD ako ochranná známka pre PSpice.Takže všeobecne PSpice používa niektoré výnimky rovnaké modely a sieťové opis jazyka.Väčšina z řešící sú rovnaké, ale niektoré z nich navyše bolo vynaložené úsilie posledných rokoch k zlepšeniu konvergencie na problémy v PSpice preto môžu líšiť v tomto ohľade.Tiež nejsem jistý, že korenie 3 podpora všetkých typov simulácie, ktoré existujú v PSpice 9,1 Aktuálne PSpice môžete použiť OrCAD schematickom zachytiť ako vstup a aktualizovaná verzia je Microsims Probe.

pozdravy
Dora

 
Nazdar

Budúca generácia Spice 3 pokračuje v ng-korenie projektu.
Sledovať ju cez sourceforge.net:Ngspice je názov rozvojového projektu a meno rozvinutých softvér (hmm, podivné isnt'it?).V ngspice Projekt si kladie za cieľ vybudovať open source GPLed mixed-mode/mixed-level obvode simulátore.To znamená, že obvod simulátora musí byť písomná takmer od nuly, čo je zložitý a časovo náročná úloha.Projekt prvý krok (a nie malé) bolo získať voľne dostupný (ale nie GPLed) obvode simulátor, korenie 3f5 a študoval jeho kód v nádeji, že by sme mohli použiť ako základ pre skutočný ngspice (ďalej GPLed jeden).I keď to nie je možné, v čase tejto stránke je napísané, aby náš kód na korenie 3f5,
a to z dôvodu rozporu medzi jeho licenciu a GPL, sme sa snaží napraviť svoje chyby a vykonať určité zlepšenie,
že naše výsledky na komunity.Tento proces pokračuje súbežne s úlohou písania nového simulátora.Dúfame, že Berkeley ľudí sa bude meniť korenie licenčné uvoľniť pod GPL alebo pod novú verziu, BSD, ktorý má odstrániť nesúlad.To bude určite urýchli príchod skutočnej ngspice.1.h ** p: / / ngspice.sourceforge.net /

* -> T

tnx

 
OK.Hovoril som si, či môžem používať modely pre Spice 3 v PSpice 9.1.
Podľa Vašej odpovede som, že môžem použiť rovnaké modely v 9.1.
Pozdravy

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top