Skin Effect

A

anisnn

Guest
Zdravím všetkých,

Môže mi niekto pomôže vypočítať zvýšenie odporu vodiča priamo na kožu vplyv?

Koža hĺbka dirigenta je uvedený ako d = sqrt (1/pi * f * u * sigma)
kde sigma = vodivosť, u = priepustnosť, f = frekvencia

Potom, čo sme získali kožu hĺbky, ako môžeme vypočítať odpor vodiča na určitej frekvencii v prípade, že vodič polomer <kožu hĺbky?

Vďaka,
Anis

 
Rezistivity kovu je konštantná.takže si môžete vypočítať odpor ponúkané kovové vodiče ako P * l / kde P = odpor, l = dĺžka linky a = priestor prierezu prenosu line.The prierez rozmery musí mať aspoň 3 hĺbky kože bude o'wise odpor linky stanú významnými.

 
Ako si vypočítať odpor vedenia, ak by cross-sekcia rozmery sú menšie ako 3 hĺbky kože?

 
Pre povrchové impedancie linky o hrúbke t, pozri ekv.5 v mojej knihe:

JC Rautio a V. Demir, "mikropáskového Dirigent Strata Modely pre elektromagnetickú analýzu," IEEE Tran.Mikrovlnné Theory Tech., Roč.51, č 3, pp.915-921, marec 2003.

Táto rovnica je pre prúd iba na jednej strane vodiča.To je dosť blízko pri mikropáskového zvyčajne tečie prúd, pretože najmä na spodnej strane.Ak máte páskové, kde preteká prúd rovnomerne na oboch stranách, musíte SRR znížiť na polovicu.

Ak nemáte prístup k IEEE Xplore, napíšte mi na Rautio ((u)) sonnetsoftware.com a ja vám e-mail kópie.Nie som vysielania papier tu, pretože to je chránené autorskými právami.Copyright IEEE zmluvy, čo však dovoľte mi, aby som osobne poslať kópie dokumentu s nikým sa mi páči.

 
Nemôžem nahrať papier, pretože je chránená autorskými právami.Sú niektorí ľudia, ktorí ignorujú autorské práva.Poslouchám copyright.Môžem e-papier na vás, či chcete.Pošlite mi email na Rautio ((u)) sonnetsoftware.com a ja vám e-mailom kópiu na Váš email odpovedať.To je povolené IEEE autorských práv.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top