Pokiaľ ide o plávajúce & Fixed Point položky v Matlab .......

R

rajhere

Guest
Ahoj všetci, ja pracujem na riadiace bloky pre výpočet fázy & Frekvenčná odozva na PID Controller.Ihave pochybnosti ...
môj cieľ je processsor ADSP 2181, ktorý používa 16-bit pevnou rádovou čiarkou (Q15 formát) ..Pred tým chcem simulovať rovnaké v MATLAB pre pevný bod & s plávajúcou rádovou čiarkou v MATLAB ...............

Matlab používa IEEE Double Precision s plávajúcou rádovou čiarkou vo formáte.
Ak je akákoľvek numerický vstup privádza do MATLAB, bude jej výpočet je v pohyblivej rádovej čiarke.
K dispozícii je funkcia v MATLAB previesť hodnoty z plávajúce na pevné miesto.
Mám určité pochybnosti ohľadom tohto ....
1) Je nejaká ustanovenia v MATLAB živiť pevnú bodovú hodnotu (Q15 formát) ako vstupné?tj matlab by mala prijať pevný bod, hodnota by mala produkovať & o / s.To je pre mňa nutné pre overenie výsledkov pevnou rádovou čiarkou porovnaním s rovnakým príslušné výsledky s plávajúcou rádovou čiarkou.
2) Je-li predpokladať, že prijíma pevný bod hodnoty.Ako vnútorne matlab ukladá hodnoty ....?

Prosím, pomôžte mi v tomto ...

pozdravy
rajhere

 
Cyberprzestepcy atakują routery domowe, aby dostać się do kont bankowych Polaków - ostrzega zespół CERT Polska. W ten sposób przestępcy dążą do wyłudzenia danych logowania klientów banków i jednorazowych kodów autoryzacyjnych, a w rezultacie do kradzieży pieniędzy z kont.

Read more...
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top