nerozpoznané znaky na LCD

G

garg29

Guest
drahí priatelia
Snažím sa bežať 2x16 lcd (Hitachi) s 89C51.aj keď veľké písmená na displeji LCD ... to beží správne na niekoľko sekúnd a potom sa dostať veľké písmená prevedie na nerozpoznané znaky.ale tento problém nie je pretrvávajú s malými písmenami.čo musí byť problém?

Prosím, pomôžte mi ....
vďaka
so zreteľom
amit

 
Na konferencji ISSCC (International Solid State Circuits Conference) firma AMD wyjawiła, że nadchodzące procesory AMD APU Serii A o kodowej nazwie Carrizo dla notebooków i energooszczędnych komputerów All-in-One zapewnią obsługę szeregu nowych i zaawansowanych technologii z dziedziny zarządzania energią. Wedel AMD zaoferują one wzrost wydajności dz...

Read more...
 
Pröll je kód ste urobili.Možno budete mať posielať znaky v obnovovacej slučka, ktorá je príliš rýchlo.Skúste zaslanie raz a nastaviť príznak, ak sa situácia nezmení a poslal znova.Obnoviť slučky nie je moc hezké.Miesto kódu a chorých pomoct riešenia.

 
Aké sú u systém používate?4-bit I / O režime alebo 8 bitov pamäte mapovanej režime?

 
Okrem vyššie uvedených prípadoch sa môže tiež súvisieť s tým, ako píšete na displej rady LCD.
~ Kalyan.

 
vďaka za odpoveď já nejsem pomocou 4 bitovom režime ....
a čo u strednou cestou písania displeja riadky?aj tým, ako by som mal písať?

 
Hai
Skontrolujte, či správne inicializácia znova.
Skontrolujte, či pre bohaté meškania alebo správne obsadené kontrolu počas inicializácie.Lcd nemusia byť riadne initialised.Good šance na to.
Picstudent

 
hej chlapci, díky moc za odpoveď.thing "Srammie" povedal mi pomohol.Vlastne som bol osviežujúci lcd príliš rýchlo, já práve pridali meškania, a to fungovalo.Vďaka, ešte raz,
vám všetkým ....

S pozdravom,
Amit

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top