mikropáskové kŕmenie anténa a transformátor quarterwave

S

shahid78

Guest
sa snažím zistiť, ako môžeme navrhnúť mikropáskového vedenie pre kŕmenie anténa. nájdeme jeho šírka pomocou známych vzorcov tak, aby jeho charakteristická impedancia je 50 ohmov, ale to, čo na dĺžku? Existuje nejaká minimálna alebo maximálnu dĺžku, ktorá sa musí používať? Moja druhá otázka je, či dokážeme využiť quarterwave transformátor pre prispôsobenie antény na linku 50 ohm prenosu. koľko šírka by sme mali použiť pre trasformer quarterwave. ako môžeme vypočítať požadované charakteristické impedancia vedenia quarterwave? Existujú nejaké rovnice alebo vzorce na tieto? ide o
 
Bezpieczny Starter Orange, przygotowany we współpracy z firmą McAfee, to propozycja dla rodziców, którzy chcą ochronić swoje dziecko przed nieodpowiednimi treściami, na jakie mogłyby się one natknąć przeglądając sieć za pomocą telefonu komórkowego. Starter Orange nie tylko zablokuje niebezpieczne strony, ale pozwoli też na kontakt z rodzicem nawet w przypadku braku środków na koncie.

Read more...
 
Ahoj shahid78, Z0 = √ (ZS * ZL) Napríklad ak je (50 ohm Prevodovka line) Zs = 50 Ω a (anténny impedancia), ZL = 35Ω impedancia potom Chartersitic quater vlny transformátora linka = 41.83Ω. S pozdravom, Balaguru.
 
Ahoj Balaguru dobre vďaka za odpoveď. No ja viem, rovnice, ktoré ste spomenuli, ale moja otázka bola, ako mám vedieť, anténny vstup impedancia. Môžem len nájsť charakteristické impedancia quarterwave impedancia, pokiaľ viem, že impedancia na ľavej strane transformátora, ktoré viem, je 50 ohmov Teraz už by mal vedieť, impedancia na pravej strane transformátora, ktorý je v tomto prípade anténny vstup impedancia, ktorá Neviem, tak ako si mám nájsť vstupná impedancia antény, ak jeho okraj kŕmenie. ide o
 
Ahoj Shahid, musíte zmerať vstupné impedanciu antény z Analyzer siete Vector. (Rovnako ako meranie returnloss, mal by byť vo formáte Smithchart). Môžeme zápas Impedancia antény pomocou Quarterwave transformátora, ak anténa Vstupná impedancia je len skutočné hodnoty, ale zvyčajne to tak nie je, to tiež obsahuje fiktívne hodnoty. Takže väčšinou sústredenými prvky budú použité pre vyrovnanie. ide, Balaguru.
 
Ahoj Shahid78 z vášho otázky, chcel by som navrhnúť niektoré odkazy. Pre váš prvý príspevok:
nájdeme mikropáskového vedenie na šírku pomocou známych vzorcov tak, aby jeho charakteristická impedancia je 50 ohmov, ale to, čo na dĺžku? .. Ak používame quarterwave transformátor pre prispôsobenie antény na linku 50 ohm prenosu. koľko šírka by sme mali použiť pre trasformer quarterwave. ako môžeme vypočítať požadované charakteristické impedancia vedenia quarterwave? Existujú nejaké rovnice alebo vzorce na tieto?
Hľadať riešenie v kapitole 3 - mikrovlnné techniky (David M. požiar), mikropáskového časti. Môžete vypočítať požadovanú charakteristickou impedanciou a λ / 4 dĺžky pre mikropáskových linky z danej vzorce a príklady. Pre svoj druhý príspevok:
Ako môžem nájsť vstupná impedancia antény, ak jeho okraj kŕmenie
Pozrite sa na Kapitola 6, "moderný dizajn antény" Thomas A. Milligan?. Tam sme niektoré vzorce, ktoré sú užitočné. Dúfam, že to pomáha!
 
Prečo používať linecalc alebo appcad? Voľbou typu a hrúbky podkladu môžete nájsť zodpovedajúce šírke mikropáskového, aby sa na 50 Ω
 
No myslím, že ste havent čítal moju otázku správne. som sa zmienil v môj prvý príspevok, že viem, ako nájsť mikropáskové šírku. Hovorím o vplyve mikropáskového vedení dĺžky Dúfam, že moja otázka je už jasné, ide o
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top