Long-range prenosu dát

D

Damonwill

Guest
Ahoj všetkým.

I've done some hľadanie v posledných mesiacoch a hľadám radu.Mám malý osobný projekt snažím hádzať spolu, ale ja som vstupujú neznáme územie.I'm looking odovzdať ( 4 km) 15-20 charactors do transceiveru a späť podobnej veľkosti dáta späť.Každý znak je 8 bitov.Čo by bolo "najlepší" spôsob, ako to dosiahnuť?Díval som sa do všetkého, čo z VHF do 9GHz freq, AM a DTMF kódovanie.Som na rozpakoch.Jeho bude na osobu a nesmie vyžadovať licenciu.Sakra, už som dokonca hral s Citizen Band (CB), rádio s DTMF.Potřebuju na veľké vzdialenosti, nízka spotreba energie, ktorá, stredne rýchle a rýchlosť prenosu dát (1-10kbps).I'm using PIC procesor pre správu dát.

Any advice?
Damon

 
Citácia:

Piccolo 433MHz Rádiomodem je schopný prepojenie s prakticky všetky štandardné RS-232 zariadení, napríklad PLC, datalogery alebo stolových počítačov.

S reguláciou prietoku, Piccolo transparentne prenáša dáta od začiatku do konca pri rýchlosti až 38.4kbit / s.
Time Division Duplex podporuje dátové aplikácie, je Piccolo Rádiomodem 433MHz vhodný pre aplikácie, od malých typu point-to-point spojenie cez veľké vysielanie typu point-tomultipoint dátovej komunikačnej siete.

V závislosti na geografii a teréne, Piccolo 433MHz rádio je schopné

komunikuje spoľahlivo do 5km priamej viditeľnosti *.
 
Ak nemôžete urobiť s 4w rádio CB potom žiadne ďalšie licenčné oslobodiť zariadenia bude fungovať.

Miestna geografia a výška nad vozovkou antény je hlavná vec.Ak váš základňovej stanice je na dne údolia, alebo tam je kopec v ceste, potom to nebude fungovať dobre.Vnútorné citys s množstvom vysokých budov je aj problém RF.

CB 27MHz je asi dobrá voľba, pretože signály ísť trochu ďalej než na dohľad od groundwave množenie.Ak nie je vaša miestnej geografie je proti vám, halfwave antény v hornej časti vášho domu a CB, ľahko pokryť 4km.zem drôt rovno dole k zemi tŕňom v krajine môže pomôcť tiež.

Hlavné problémy sú 27MHz rušenie od ostatných užívateľov CB a ionosféry, že niekedy je veľmi nabitá a každý kanál má silné signály od tisícky kilometrov ďaleko.Sme na malú časť z cyklu slnečných škvŕn, takže teraz to môže byť ok, ale za pár rokov ruština taxikári a ľudia v Taliansku pomocou kilowatt amplifers opäť bude počuť cez polku sveta.

Tu v Británii to je legálne na použitie CB pre telemetriu, ale stále musíte licenciu a len AX25 paketových dát formát rádia je povolené.

Licencia oslobodiť UHF frekvencie bude fungovať, ak máte prístup k dostatočne vysokú vežu.Vo Veľkej Británii sme povolené 0.5 w na 868MHz s 10% pracovný cyklus.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top