Hlasové Logger obvody potrebné

O

opozdilec

Guest
Dobrý deň všetkým,
I'm looking for mikrokontroléru (PIC preferovaný) na obvod pre záznam hlasu aand volania dáta (DTMF tóny, HOOK štatút) z troch telefónnych liniek.Mám v pláne hodiť dát priamo do PC pomocou sériového alebo USB portu.Môže mi niekto navrhnúť správny postup alebo namiesto mňa správnym smerom vyvíjať takýto hardvér.Som tiež hľadá hlas čip kodek, ktorý môže stlačiť hlas vyberal z telefónnu linku a poslať ju do PC.Každá vzorka, obvody, kódy, návrhy, rady sú vítané.

Vďaka.

 
Nie tylko politycy muszą uważać na to, co i gdzie mówią. Szpiegostwo korporacyjne jest codziennością dzisiejszego biznesu - uprawia je ponad 70% globalnych przedsiębiorstw. Dlatego firmy powinny zadbać o poufność informacji oraz bezpieczeństwo spotkań i konferencji.

Read more...
 
Pozrite sa na túto žiadosť na vedomie, pre AVR:
AVR335: Digital Sound rekordér s AVR a dataFLASH (29 strán, aktualizované 01.04)
Poznámka: Táto aplikácia opisuje, ako nahrávať, ukladať a prehrávať zvuk za použitia akejkoľvek AVR MCU s A / D prevodník, AT45DB161 dataFLASH pamäte a niekoľko ďalších komponentov

http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc1456.pdf
http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/avr335.zip

Urobil som podobné veci s PIC16F877 taktovaný na 16MHz, ale len pre jednu PhoneLine.Nahrávanie a Vysielanie do / z dataFLASH prebieha v reálnom čase bez CODEC práve pomocou vstavaných ADC a trochu softvéru (ADPCM kompresie), vzorkovacia frekvencia 8kHz.

s pozdravom

 
Ahoj,
Vďaka za radu.
Zvukový archív veľkosť vo vyššie uvedenom obvode sa bude pohybovať okolo 500kb za minútu, čo je veľká prettty, keď som spojil tri telefónne linky.
Neexistuje žiadny hlas kodek alebo hlasovej kompresie čip, ktorý môžem použiť priamo?
Mám v pláne hodiť hlas súbor do počítača.alebo je nejaké softvérové báze kodekov / kompresie systémov, ktoré môžu hlas súboru 8KB za minútu, tj., veľkosť nahraného súboru?

 
Ako ADPCM používa iba 4 bity pre jednu vzorku máte 4000 vzoriek (8 bitov) za sekundu (pomocou frekvenciou 8kHz), a hoci 240.000 vzoriek za minútu.

S 16 MHz PIC nemôžete robiť oveľa viac ako jeden riadok, ak chcete byť schopní urobiť niečo v pozadí ...

s pozdravom

 
Prečo je potrebné použiť ADPCM vo vašom micro?
Urobil som podobný projekt s 6 telefónnych liniek -> USB.
Použil som jednoduchý 8-bitový PCM dát (8 kHz) na každom kanáli, bez kompresie.Každopádne si úzky budú veľmi malé, nie USB.

Môžete si vytvoriť aplikáciu na PC robiť lepšiu kompresiu (mp3/ogg ...) on the fly.

 
Prečo je potrebné použiť ADPCM vo vašom micro?
Urobil som podobný projekt s 6 telefónnych liniek -> USB.
Použil som jednoduchý 8-bitový PCM dát (8 kHz) na každom kanáli, bez kompresie.Každopádne si úzky budú veľmi malé, nie USB.

Môžete si vytvoriť aplikáciu na PC robiť lepšiu kompresiu (mp3/ogg ...) on the fly.

 
xirix,

Hľadal som telefónny záznamník a tieto riešenia, ktoré máte, je presne to, čo potrebujete ..
ak je to možné, môžete nahrať, alebo kde by som mohol nájsť okruh squematics a softvéru??
thanx a lot.

 
já tiež potrebovať telphone záznamník pomocou pioc
niekto plz nahrať

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top