HFSS chyba # 2

T

trichop

Guest
Vedu veľké oko simulácie v HFSS, preto som aktualizovať môj PC, z 1Gbyte RAM, aby 3GByte!
Avšak, keď som beh simulácie pri frekvencii 2 GHz a vyšší, po 6. alebo 7. prejsť Táto chyba sa objaví:[error] Adaptívne riešenie, postup riešiteľ: Nedostatok pamäte pre podproces "% 3".Hoci predtým program varuje ma, že oko je príliš veľké, alebo frekvencia je príliš vysoká (niečo, čo sa stane v prípade, keď máte 512 MB RAM, alebo 3 GB)
pamäte, ktorá je pridelená na špecifický preukaz je veľmi nízky (~ 400MB), a nezdá sa vyčerpania pamäte.
Whatsmore v predchádzajúcom úspešnom prejde, alokácia pamäte neexistuje 1,5 gigabajt

Má niekto potuchy o tis chyba?

 
Mali sme problémy s pamäťou rovnako.
V prvom rade by ste mali skontrolovať koľko pamäte využívajú vaše dosku ist schopný zvládnuť.Ak to zvládne len 2 GB to znamená, môže to riešiť 2GB.Niektoré adresy sú používané pre BIOS, Grafiksadapter, a tak ďalej.To by mohlo byť dôvodom, prečo nemôžete používať viac ako 1.5 GB
Pozrite sa na to v systéme Windows Vlastnosti systému.

V HFSS-> Nástroje-> Možnosti RAM maximálny limit možno nastaviť.Opúšťame tieto polia prázdne.

Pozri Nastavenia profilu.Ako bol veľa RAM používa Riešiteľa v posledné ukončené adaptívne prejsť?

Keď sa toto varovanie objaví, mali by ste znížiť veľkosť modelu.Ak chcete simulovať široké spektrum frekvencií, že vytvorenie viac ako jeden model.Mali by ste tiež skontrolovať vždy vzorom pre symetriu.HFSS poskytuje dobrú symetriu hranice.

 
cd79,
Nie je žiadny problém s extra pamäť.Ako ste písal, vo vlastnostiach systému Windows a pri štarte systému, je zrejmé, že systém môže "vidieť" všetky 3GB RAM.
Tiež neexistuje žiadny limit nastavený ma pri prideľovaní pamäte HFSS.
Avšak, som si všimol, v Ansoft webových stránkach (v minulom oznámil), ktorý HFSS 9.2 podporuje až 3GB alokácia pamäte!
Znamená to, že HFSS 9 má nižšiu alokácie pamäti?
(I use HFSS 9)
Má niekto predstavu o tom?

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top