audio problém

G

GDF

Guest
1) Prečo sme sa zase o moc rečník, môžeme počúvať zvuk, ako je otvorenie
plechovku coly?
2) Rovnaký problém sa objavuje v nemý, prečo?

3) Čo znamená "soft mute" znamená?

Vďaka,

 
Na początku maja br. media obiegła wiadomość o kradzieży danych 1,3 miliona francuskich klientów operatora Orange. Coraz więcej firm pada ofiarą ukierunkowanych ataków hakerów. Dotyczą one nie tylko korporacji, ale w dużej mierze sektora MŚP. Utrata poufnych informacji to prawdziwa katastrofa biznesowa, oznacza straty finansowe i kładzie się cieniem na wizerunku firmy.

Read more...
 
Na silu na všetky kondenzátory sú spoplatnené, a preto výstup zariadenie generuje obrovskú vlnu, ktorá ide rovno do reproduktorov a počujete tento nárast tak hlasno, "click".
"MUTE" funkcia je vykonávaná v rámci pre-zosilňovač a to je dôvod, počujete tento "CLICK" s mute a vypnutie.
Niektoré zosilňovače použitie "power-on" dele relé pre ochranu reproduktorov a zosilňovač.To znamená, že sú reproduktory zloučené do inštalovaného výkonu fáze po sekundách ..keď zosilňovač dosahuje stabilného stavu ..

"mäkké mute = ramping hlasitosti / až mute/100%

Pozdravy,
IanP

 
IanP Napísal:

Na silu na všetky kondenzátory sú spoplatnené, a preto výstup zariadenie generuje obrovskú vlnu, ktorá ide rovno do reproduktorov a počujete tento nárast tak hlasno, "click".

"MUTE" funkcia je vykonávaná v rámci pre-zosilňovač a to je dôvod, počujete tento "CLICK" s mute a vypnutie.

Niektoré zosilňovače použitie "power-on" dele relé pre ochranu reproduktorov a zosilňovač.
To znamená, že sú reproduktory zloučené do inštalovaného výkonu fáze po sekundách ..
keď zosilňovač dosahuje stabilného stavu .."mäkké mute = ramping hlasitosti / až mute/100%Pozdravy,

IanP
 
mute = mute
100% = plnej výške

Nie som si vedomý žiadnej časovej Poľiadavky alebo pravidiel ..
V niektorých systémoch (Aircraf: pilotné riešenie cestujúcich) ramping sa vyskytuje takmer intantly (<0.5s), ale až ramping trvá niekoľko sekúnd ..

Pozdravy,
IanP

 
zvyčajne výrobcovia lacné ušmudlaný design hifi nevyžiadanú plastového odpadu

použitie tranzistorov 'mute' vstupy buď predzosilňovač alebo časti zesilovači na hifi alebo oboje!!

hovoril ste, že dostanete rovnaký efekt na tlačidlo stlmenia zvuku sa používasomthing všetky odpovede na didnt krytie

Pripadá mi, ako túlavé capacistance v okruhu nemý/ /
mäkké mute je vykonané zníženie hlasitosti pri zosilňovanie vysokej úrovni ako Súčasný nárast spôsobený povedať prepínač meniace sa vo vašom dome, ako je chladnička zapnutie
a je addative odmietnutie technika ...pôvodný signál je krmivo pre rovnaký signál, ktorý je fáza posunuté o 180 stupňov a preto ho ruší to signálové cesty odpadky
Niekedy sa používa procesor sa rozhodnúť, čo dostane poslaný späť
obvykle jeho dva filtre, ktoré sú naladené na zamietnutie niektorých typov hluku ako škrabnutia v zázname wow a flutter etc z pohybových systémov spätnej väzby
existuje toľko typov systémov ako detektor kovov
/ /Hlavná otázka, budete spýta, či je dôvod, prečo
1) dostanete Klinka pri prepnutí na hifi
2) dostanete rovnaké efektorové, keď je zapnutý nemýOdpoveď je jedna z chýb v nemý obvode

ako hovorím, to znie ako malé hodnoty, čiapky, ktorá vyschla
by to spôsobiť, že tranzistor prepínače vektormi čas na zmenu
a ako nemý časť môže byť spoločná pre oba zapnúť a vypnúť stlačením
budú mať spoločnú kliknutí zvuk

hľadať 1uF - 10uF typy nemý v sekcii audio zosilňovače

šance sú nemý, je v sekcii zosilňovačmi systéme máte

radím sa najprv dostať schéma

potom vidieť, kde žije časť nemý

potom zmena súvisiace čiapky (druhy) elektrolytické
a skontrolujte všetky odpory (ako poškodené odpor a sledovanie ...
(popraskané alebo suché štiepky alebo kĺbov))
môže dať rovnakú chybu spoločné pre oba kanály, ak je stereo)

 
Ahoj,

Ale aj mute funkcia je aktívna, pop-zvuk možno stále počuť, keď napájanie-nahor alebo nadol.Existuje nejaký spôsob, ako odstrániť tento popový zvuk?Žiadne odporúčania alebo schémy / okruhy k riešeniu tohto problému.Thx in advance.

 
Jednou z možností je výstupné napätie konečnej fáze ide od nuly na konečnú hodnotu elektrického napájania ísť od nuly do svojej konečnej hodnoty.Drahšie zosilňovače relé medzi koncovom stupni a reproduktory.Tam je časové oneskorenie pred relé.

Najjednoduchším riešením pre vás, ak je to v prípade, že os ručné prepínanie medzi reproduktormi a zosilňovač to urobiť rovnakú funkciu.

Ak váš zosilňovač má jediný polaritu napájania bude existovať rad kondenzátora na reproduktory, ktoré budú musieť byť nabitá.Môžete dať 100 ohmov odpor cez reproduktor vedie pred prepnúť aby nabíjací prúd.

 
Thx nadýmavý,
Váš návrh na "ručný spínač" nie je možné v mojom prípade, pretože nie je k dispozícii prepínač v dizajne.

Áno, požiadavka na obvode sú obidva single-skončil (ktorý potrebuje veľké výstupné kondenzátor na striedavé spoje do reproduktora) a BTL konfigurácia (podobne ako LM4863)
Mohli by ste láskavo dajte mi vedieť presný schémy pripojenia 100Ω odpor?
Alebo je nejaký iný spôsob, ako sú k dispozícii na elektronické ovládanie výhybiek alebo okruh techniku na odstránenie pop zvuk?

Thx vopred za všetky návrhy.

 
Ak môžete dať svoje vnútorné obvody zosilňovača poľa, môžete použiť časovač 555, aby sa časové oneskorenie pre relé zatváranie.Pre odpor, jednoducho ju to z kondenzátora výstup na zem.

 
Thx toľko, nadýmavý.

Potom, čo som si dať 555 časovač, aký okruh mám pridať k odstráneniu popový zvuk?Alebo akékoľvek prepínače alebo tam, kde sú umiestnené prepínače alebo iné špeciálne okruhy?

Žiadne komentáre / pripomienky sú veľmi vítané.
Vďaka vopred za Vašu odpoveď.

 
Inom usporiadanie je riadiť relé cievka s FET.Boli brány ísť do veľkého kondenzátora na zem a tiež veľký odpor k napájaciemu napätia.Tak tam bude časové oneskorenie pred FET zapne a zavrie relé.Majú kontakty relé v sérii medzi hovorcom a audio výstup kondenzátora.Mali by ste dať diody cez odpor smerujúci z kondenzátora na dodávky tak, aby časový odstup kondenzátora môže rýchlo absolutórium, keď je napájanie vypnuté.

Ďalšou možnosťou je pomalý nájazd dodávky tak, aby výstup prechodné je pod ľudského sluchu frekvenčný rozsah.Skúste tepelné spínací prúd obmedzovača.Ide o plast, ktorý má vysokú odolnosť pri izbovej teplote, a znižuje s vyššou teplotou.Keystone bol spoločnou značkou pred mnohými rokmi.

 
Thx toľko, nadýmavý.
Vaše cenné rady mi pomáha veľa.
Mohli by ste láskavo poskytnúť niektoré návrhy / poradenstvo o súčasnej nasledujúcej situácii?

Avšak, fyzická veľkosť relé je príliš veľký pre inštaláciu na mojej obmedzenej oblasti PCB.By polovodičové spínače nahradiť relé?Ale polovodičové spínače 74LVC1G384 turn-o rezistencii na 6.5Ω Vdd = 3.3V v mojom prípade.To je príliš veľké pre môj 8Ω jedno-konfigurácia jazde skončil prípad.A najhoršie je, že popový zvuk možno stále počuť aj já používať MΩ poradí odpor a kondenzátor 1uF pripojenie ovládanie terminálu polovodičové spínače.Podobné plastové teplotné spínací prúd obmedzovača fyzická veľkosť je príliš veľká, aby nadviazala na svoje PCB.
Takže je tam akokoľvek (polovodičové spínače / IC alebo okruh) odstrániť automaticky po zapnutí / nadol?

Tiež rad 100Ω odpor silne obmedzený výkon, ktorý nemohol byť prijatý v mojom prípade.
Thx moc vopred za vaše cenné rady.
Akékoľvek pripomienky / rady sú veľmi vítané všetkým čitateľom.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top