Ahoj PCB presnosť s laserové tlačiarne

G

goxy

Guest
Chcem sa spýtať môžeme zlepšiť rozlíšenie s lepším laserovej tlačiarni alebo rozlíšenie je obmedzené s niekoľkými ďalšími parametars ako priehľadné fólie, etch procesu alebo iné parametars. Môžeme zlepšiť niečo, čo sa napríklad 1200dpi laserových tlačiarní HP. Aké je najlepšie riešenie so štandardným procesu?
 
W jakich sytuacjach, korzystając z sieci, narażamy swoje dane i tożsamość na największe ryzyko? Poniżej sześć najczęstszych błędów popełnianych przez użytkowników internetu i sposobów, jak im przeciwdziałać.

Read more...
 
Rovnako ako bomba hovorí, čo chceš, čo sa deje zle, ... ? Používam HP LJ4000 urobiť 0,5 mm TQFP dosky, bez problémov. Potrebujete ísť menšie?
 
Hľadám veľmi precízne prevedenie MW filtre a rezonátory, napríklad medzera medzi dvoma pruhmi byť cca 0,1 mm.
 
Myslím, že 0.1 mm bude veľmi ťažké vyrobiť dôsledne používajú DIY techniky. Teoreticky, 1200 dpi znamená 4,7 bodov na 0,1 mm pomocou 4 alebo 5 bodov sa už dá 6-15% chybe. Ale rozdiely v fixačné (teplota), temnota percenta, bodka riešenie repeatablility, papier / fólia štruktúra a stabilita atď atď zvýši chybu ešte ďalej. : (Úprimne povedané, myslím, že nie laserové tlačiarne vytvoria pekný 0.1 mm medzera medzi čierne plochy a po tom všetkom, drobné odchýlky v pôsobení / lept časoch, chemické zloženie apod potom nebolo o nič lepšie foto plotra ponúka rozlíšenie .. , ale potom ... 0,1 mm (4 mil) stopy a domáce leptanie ... Bude to veľmi diffucult ... Vždy sa môžete skúsiť i keď:).
 
Myslím, že problém nie je v rozlíšení, 300 dpi je takmer OK. Väčší problém je v "Linearita" tlače. Keby som tlače A4 PCB potom vytlačiť si veľkosť tollerance o 1-1.5mm :-(. Testoval som LJ4, LJ6,,,, a každý printting majú rôzne chyby. Photoplotting je v poriadku
 
Môžete tlačiť snímky na 2x alebo 3x veľkosti na papier a potom profesionálne fotografické obchod znížiť tým, 1/2x a 1/3x na fotografický film.
 
Snažil som sa mnohokrát k reprodukcii filtre PCB s domácou veci, ale všetky časy filtra musí byť naladený. Rovnaký filter, s formou overené Er výrobca dal správny centra freqency, šírka pásma, ECC. Takže, domáce filtre treba urobiť, ale moje skúsenosti hovoria, iba za 500 MHz, nad odpoveďou nie je reálne o to, čo očakáva. Mandi
 
Vďaka hoši! Tiež som počul o linearity laserová tlačiareň problém, možno dôvod, prečo táto chyba je papier kúrenie špeciálne v prípade, priehľadné fólie. Budem tiež skúsiť s atramentovou tlačiarňou a špeciálnej atramentovej priehľadné fólie a ako ako nafúknutá povedal k zníženiu veľkosti fotografických obchode (dúfam, že sa stroje sa presne zníženie pomerov) Fanta, čo je problém s domácimi filtrami, FR4 er konštantný alebo niektoré Ďalším problémom, ako je leptanie procesu, kvalita tlače ... Budem používať dosky s plošnými spojmi s certifikovanými ER (Rodger Duroids alebo GIL typu), takže môžeme očakávať dobré výsledky, ak mojej simulácii je OK na 6GHz. V rokoch, som si nájsť nejaké ľudí v mojom okolí veľmi dobré engravir stroj:) (toto: http://www.rolanddg.com/products/egx300/spec.html ), veľmi skoro skúsim to
 
Vďaka KamW: sm28:, 0.1 mm je vynikajúci! Čo etch procesu, ktorý používate, HCl + H2O2 alebo chlorid železitý. Má nejaké iné pre leptanie medzi tieto dva pre vysoko presné? Najlepšie
 
Používam HCl + H2O2. S FeCl boli problémy s rodinným životom - moja žena nepáči, žlté body všade - najmä pokiaľ ide o mojej novej nohavice ;-). A môžeš mi veriť, že nie je možné zmyť! HCl je lepšie pre etch, pretože teploty v miestnosti. S malou dávkou skúseností, (a stredné kvapkadlo pre flush) môžete ovládať rýchlosť leptania rôznych oblastí. Pamätajte si, že oxidy spomaľujú procesy etch, aby urýchlili proces, ktorý musí skombinovať celého riešenia. Do druhej strane sú miesta s bližšie dráhy leptanou rýchlejší a prázdne miesta sú leptané pomalšie. Tak aby sa predišlo za etch som vždy splachovanie s miestami kvapkadlom prázdne predstavenstva, a potom miešať a etch miestach trate. Takže tie najnáročnejšie oblasti sú leptané posledné, a cez leptá sú minimálne! Ďalej - okrem dobrých výsledkov etch, použitie kvapkadlom, je veľmi zábavné - Než som sa používa kvapkadlo som nemal rád prvej fáze leptanie - pred výsledky môžu byť vidieť. Teraz je to naozaj zábava. BTW som použiť plastové, "jedno použitie" kvapkadlo cca 5 ccm objemu, ale myslím, že malé čerpadlo by mohlo byť lepšie? Snažil som sa niektoré metódy - hustilky, bublina, striekanie a pod, ale podľa môjho názoru manuálu etch je najlepší - samozrejme pre "domáce" mierka technológie. ide o KamW
 
Použil som HCL, ale teraz som s použitím FECL2 pretože HCL aby korózie všetko za svoj domov, aby medzery v kobercov a iného plastu :-( pool_77
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top