Ďalší krok sa okruh dotaz:

D

dkace

Guest
Nazdar,
Ak niekto takto svoj príspevok, bude mu zistiť, že mám niekoľko miest na steping až od 5V do 350V, atď
Teraz som si tento naliehavý problém:
Predpokladám, že som DC prúd 5V.Chcem urobiť krok vpred a 5000V a 4 mA.
Môže niekto dať konkrétny instractions, krok-za-krokom (myslím IO, design úvahy atď), ako prejsť z DC na AC, potom transformovať do 5000V a urobiť z neho 4 ma?
Vďaka,
D.

 
Prvá etapa bude obdĺžnikový generátor.To môže byť založené na 555 IC.Ako budete potrebovať 20W (5000V * 4 mA), energia, bude schopný riadiť ďalšej fáze sám.
Takže budete potrebovať tranzistor (môže byť BLT alebo FET) riadiť transformátora VN, ktorý bude prenášať 5V obdĺžnikovou vlnou na primárne až 5000 na sekundárne.Tu môžete využiť off-the police TV VN transformátor.
555 generátora frekvencie musia byť niekde okolo 15kHz ..

 
Vďaka IanP, Váš príspevok bol veľmi užitočné.
Mám ďalšiu otázku teraz.Ste naznačujú 555 pre priebeh.Súhlasím s tým, že je to najjednoduchšie výber squarewave generátora.Teraz, keď chcem, minimálna frekvencia drift Myslím si, že 555 nie je tak dobré, ako to dependend na vonkajšom obvode RC čarodejnica má 5 až 10% tolerancie.
V predchádzajúcej príspevok
(h ** p: / / www.edaboard.com/viewtopic.php?t=109929&highlight =)
Pýtala som sa ho v prípade, že obvod môže pracovať ako astabilný multivibrátor miesto 555.V skutočnosti je to obvod som kopíroval zo skutočnej palube, a to je vlastne pracuje-Nikdy by som, aby to fungovalo v simulácii.
Moja otázka znie: Namiesto používania 555 (ktorý môžem konečne robiť) Je možné použiť Schmidt spúšť a spoľahlivé výsledky na konci?
D.

 
Môžete použiť operačný zosilňovač v Schmidt-spúšť konfigurácia (http://www.people.cornell.edu/pages/dpl28/triangle_wave_generator_theory.htm) alebo jeden Schmidt-Trigger brána s odporom medzi výstup a vstup a kondenzátorom medzi vstupom a 0V.Obe možnosti budú generovať obdĺžnikový, ale najjednoduchšie je stále 555 ..

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top